aktywnyrozwoj.pl® to nowoczesna metoda szkoleniowa wykorzystująca gry, ćwiczenia i symulacje.
80% PRAKTYKI + 20% TEORII podanej w formie modeli i schematów.
Nauka jest ciekawa i przyjemna, a nade wszystko SKUTECZNA!

aktywnyrozwoj.pl® jest znakomitym narzędziem do wdrażania standardów zachowań wśród pracowników.
Sprawdza się w doskonaleniu umiejętności miękkich oraz kształtowania kultury organizacji.
 
W  ten sposób wdrażaliśmy z naszymi Klientami firmowe wartości, zasady BHP i standardy aktywnej sprzedaży.

Skuteczny proces szkoleniowy

Proces szkoleniowy aktywnyrozwoj.pl® pozwala uczestnikom zrozumieć co muszą zmienić, aby osiągnąć wyniki. Wiedza w formie schematów jest łatwa do zapamiętania. Praktyczne ćwiczenia utrwalają nowe umiejętności. Wielokrotny trening pozwala znaleźć sposoby działania dopasowane do sytuacji każdego uczestnika. Wnioski przenoszone są do codziennej pracy.

Atrakcyjne techniki szkoleniowe

Techniki szkoleniowe aktywnyrozwoj.pl® to symulacje, gry planszowe, gry ruchowe i sportowe, dyskusje, studia przypadków, prezentacje i filmy szkoleniowe. W zależności od tematyki zajęć, potrzeb i możliwości uczestników, pracujemy w sali szkoleniowej, na powietrzu lub w hali sportowej.

Nauka przez praktykę - szybka, ciekawa i skuteczna

W trakcie szkolenia używamy niewiele papierowych wydruków. Nie jesteśmy także fanami wielogodzinnych prezentacji. Materiał konieczny do zapamiętania przekazujemy w formie prostych modeli i schematów. Pracujemy na bazie doświadczeń uczestników pobudzając ich do świadomej refleksji. Wykorzystujemy gry i symulacje pozwalające wielokrotnie przećwiczyć pożądane modele zachowań. Dzielimy się praktyczną wiedzą i wspieramy wymianę doświadczeń w grupie. Naszym szkoleniom towarzyszy wiele pozytywnych emocji.

 

 

Czego nauczyliśmy się od mistrzów sportu?

Rozwój kompetencji przypomina trening sportowy. Do sukcesu prowadzą godziny prawidłowo wykonanych ćwiczeń, a nie teoretycznych rozważań. Mistrz olimpijski, Robert Korzeniowski, swój program treningowy wielokrotnie udostępniał publicznie. Na pytanie dlaczego inni nie są w stanie powtórzyć jego sukcesu mówił: Znają go wszyscy, ale tylko ja go realizuję.
aktywnyrozwoj.pl
® bazuje na praktycznych ćwiczeniach zajmujących 80% czasu szkolenia. Powtarzanie pozytywnych schematów przynosi uczestnikom naszych szkoleń realne efekty w pracy.

Czego nauczyliśmy się od elitarnych jednostek wojska?

Elitarne jednostki Armii Amerykańskiej do mistrzostwa doprowadziły technikę uczenia się na doświadczeniu. Opracowały metodę wdrażania wniosków z symulacji szkoleniowych, zgodnie z maksymą: Doświadczenie to nie to co nam się przytrafia, ale to co potrafimy z tym zrobić. Jednostki szkolone wedle tej zasady, wygrywały wszystkie treningi szkoleniowe z silniejszymi i liczniejszymi przeciwnikami. 
aktywnyrozwoj.pl® uczy analizowania doświadczeń i ciągłego doskonalenia swojego postępowania. Dzięki temu, uczestnicy naszych szkoleń są gotowi do stawienia czoła najtrudniejszym sytuacjom.  

Czego nauczyliśmy się od skutecznych menedżerów?

Skuteczni menedżerowie skupiają się na tym co ważne, nie tracąc czasu na to co zbędne. My także nie lubimy tracić czasu. Najgorszą męką jaką możemy sobie wyobrazić jest strata czasu na nietrafionym szkoleniu.
aktywnyrozwoj.pl® dzięki precyzyjnej diagnozie, dostarcza warsztaty trafiające dokładnie w potrzeby uczestników. 

Czego nauczyliśmy się od wybitnych szefów kuchni?

René Redzepi, szef kopenhaskiej Nomy, która kilkakrotnie z rzędu zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata, osiągnął sukces poprzez połączenie unikalnego konceptu kulinarnego z bogactwem wielonarodowego zespołu.
aktywnyrozwoj.pl® pobudza wymianę doświadczeń wśród uczestników szkoleń. To dlatego nasze szkolenia są wyjątkowe.

aktywnyrozwoj.pl® jest chronionym znakiem towarowym zastrzeżonym przez PerForm Sp. z o.o.