metoda

aktywnyrozwoj.pl® to niezwykle skuteczna metoda szkoleniowa wykorzystująca gry, ćwiczenia i symulacje

 

Wiedza podana w formie modeli i schematów oraz swobodna formuła szkoleń sprawiają, że nauka jest ciekawa, przyjemna i efektywna

 

aktywnyrozwoj.pl® jest znakomitym narzędziem do trwałej zmiany postaw i zachowań pracowników, wdrażania standardów oraz doskonalenia umiejętności interpersonalnych i menedżerskich

 

W ten sposób wdrażaliśmy z naszymi Klientami firmowe wartości, zasady BHP i standardy aktywnej sprzedaży, uczyliśmy zarządzać zespołem i lepiej współpracować

skuteczny proces szkoleniowy

Proces szkoleniowy aktywnyrozwoj.pl® pozwala uczestnikom zrozumieć co należy zmienić, aby osiągnąć wyniki. Wiedza w formie schematów jest łatwa do zapamiętania. Pracujemy na bazie doświadczeń uczestników pobudzając ich do świadomej refleksji. Praktyczne ćwiczenia i symulacje pozwalają wielokrotnie przećwiczyć pożądane modele zachowań i utrwalają nowe umiejętności. Praktyczny trening pozwala znaleźć sposoby działania dopasowane do sytuacji każdego uczestnika, a wnioski przenoszone są do codziennej pracy.

atrakcyjne techniki szkoleniowe

Techniki szkoleniowe aktywnyrozwoj.pl® to 80% PRAKTYKI i 20% TEORII. Wykorzystujemy symulacje, gry planszowe, gry ruchowe i sportowe, dyskusje, studia przypadków, prezentacje i filmy szkoleniowe. W zależności od tematyki zajęć, potrzeb i możliwości uczestników, pracujemy w sali szkoleniowej, na powietrzu lub w hali sportowej. Dzielimy się praktyczną wiedzą i wspieramy wymianę doświadczeń w grupie. naszym szkoleniom towarzyszy wiele pozytywnych emocji.

czego nauczyliśmy się od mistrzów sportu?

Rozwój kompetencji przypomina trening sportowy. Do sukcesu prowadzą godziny prawidłowo wykonanych ćwiczeń, a nie teoretycznych rozważań. Mistrz olimpijski, Robert Korzeniowski, swój program treningowy wielokrotnie udostępniał publicznie. Na pytanie dlaczego inni nie są w stanie powtórzyć jego sukcesu mówił „znają go wszyscy, ale tylko ja go realizuję”.

aktywnyrozwoj.pl® bazuje na praktycznych ćwiczeniach zajmujących 80% czasu szkolenia. Powtarzanie pozytywnych schematów przynosi uczestnikom naszych szkoleń realne efekty w pracy.

czego nauczyliśmy się od elitarnych jednostek wojska?

Elitarne jednostki Armii Amerykańskiej do mistrzostwa doprowadziły technikę uczenia się na doświadczeniu. Opracowały metodę wdrażania wniosków z symulacji szkoleniowych, zgodnie z maksymą „doświadczenie to nie to co nam się przytrafia, ale to co potrafimy z tym zrobić”. Jednostki szkolone wedle tej zasady, wygrywały wszystkie treningi szkoleniowe z silniejszymi i liczniejszymi przeciwnikami.

aktywnyrozwoj.pl® uczy analizowania doświadczeń i ciągłego doskonalenia swojego postępowania. Dzięki temu, uczestnicy naszych szkoleń są gotowi do stawienia czoła najtrudniejszym sytuacjom.

czego nauczyliśmy się od skutecznych menedżerów?

Skuteczni menedżerowie skupiają się na tym co ważne, nie tracąc czasu na to co zbędne. My także nie lubimy tracić czasu. Najgorszą męką jaką możemy sobie wyobrazić jest strata czasu na nietrafionym szkoleniu.

aktywnyrozwoj.pl® dzięki precyzyjnej diagnozie, dostarcza warsztaty trafiające dokładnie w potrzeby uczestników.

czego nauczyliśmy się od wybitnych szefów kuchni?

René Redzepi, szef kopenhaskiej Nomy, która kilkakrotnie z rzędu zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata, osiągnął sukces poprzez połączenie unikalnego konceptu kulinarnego z bogactwem wielonarodowego zespołu.

aktywnyrozwoj.pl® pobudza wymianę doświadczeń wśród uczestników szkoleń korzystając z efektu synergii, który wnosi różnorodność. To dlatego nasze szkolenia są wyjątkowe.